PROJEKT LAPIDARIUM

Projekt tworzy grupa studentów, która postanowiła zadbać o miejsce, w którym każdego tygodnia spędza wiele godzin, w pocie czoła zdobywając coraz większą wiedzę na temat geologii. Projekt powstał, ponieważ studenci chcieli mieć większy wpływ m. in. na zagospodarowanie przestrzeni Instytutu i otaczających go terenów.

Działania przez nas podejmowane mają za zadanie umilanie pracownikom i studentom czasu spędzanego w Instytucie oraz przybliżanie gościom i turystom ciekawych faktów związanych z geologią. Poprzez Projekt LAPIDARIUM pragniemy pokazać wszystkim odwiedzającym Instytut Geologii UAM, że geologia to dziedzina nauki warta uwagi każdego z nas.

Cele projektu

  • Zaprojektowanie nowych tablic informacyjnych dotyczących ekspozycji - zarówno okazów jak i procesów związanych z ich powstaniem,
  • uzupełnienie spisu eksponatów znajdujących się w Lapidarium,
  • zmiana lub modernizacja istniejącego układu eksponatów w Lapidarium w miarę możliwości i według zaplanowanego porządku,
  • postawienie w lapidarium rekonstrukcji tylnej łapy tyranozaura (SPiS),
  • wytyczenie ścieżek edukacyjnych,
  • zaplanowanie i wykonanie plansz informacyjnych o tematyce ściśle naukowej – z myślą o studentach WNGIG oraz plansz z przeznaczeniem turystycznym (w tym zaplanowanie i wykonanie eksponatów, które poprzez zabawę umożliwiałyby zdobywanie i uzupełnianie wiedzy).

Członkowie projektu

Antczak Mateusz,
Baranowska Maria,
Dudun Alicja,
Judkowiak Natalia,
Noskowiak Daria,
Staszak Monika,
Szokaluk Monika.

Opiekunowie

Opiekunami naukowymi Projektu Lapidarium są dr Danuta Michalska oraz prof. Janusz Skoczylas (Zakład Geologii Dynamicznej i Regionalnej).